klaszcząca dziewczynka

Uwaga!

Szkolne koło teatralne serdecznie zaprasza na przedstawienie pt. "Szkoła czarownic".

Spektakl odbędzie się w sobotę 21 kwietnia o godz. 11 i 12:30 w kantynie szkolnej.

Dzieci - wstęp wolny, dorośli - 1euro.

Zapraszamy!

Uwaga!

W najbliższy weekend 14 kwietnia (sobota) oraz 15 kwietnia (niedziela) odbędą się wycieczki szkolne dla klas 0 oraz 1,2 i 3 szkoły podstawowej.

Prosimy wszystkich rodziców uczniów biorących udział w wycieczce o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi wycieczek poniżej.

>>Informacje o wycieczkach do Bunratty ikona pdf

Olimpiada Polonijna oraz wycieczka szkolna do Donnegal dla klas IV-VII SP, gimnazjum i liceum.

Polska Szkoła w Letterkenny i Polska Szkoła SEN w Dublinie zapraszają wszystkie szkoły polonijne z Irlandii i Irlandii Północnej na szkolne igrzyska, które odbędą się w sobotę 19 maja 2018 roku w Letterkenny, co. Donnegal.

Jako, że wyjazd ten do odległego Donnegal wiąże się z kilkugodzinną jazdą autokarem planujemy pozostać tam na noc i powiązać wyjazd na olimpiadę z wycieczką szkolną.

Bardzo nam przykro, ale W związku z noclegiem i wycieczką nie będziemy mogli zabrać ze sobą uczniów klas młodszych tj. I-III SP.

Poniżej znajdą Państwo plan i konkurencje do wyboru na olimpiadzie.

Koszt wyjazdu wyniesie około 80 euro od osoby. W najbliższym czasie podamy dokładną sumę.

>>Olimpiada polonijna ikona pdf

Konkursy szkolne

Zapraszamy do wzięcia udziału w kilku ciekawych konkursach.

Konkurs "Stanisław Moniuszko – Polski Patriota"

"szczegóły konkursu"

Konkurs "Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych"

"szczegóły konkursu"

Uwaga! Organizujemy wycieczki dla dzieci z klas 0-3 do Bunratty.

14 kwietnia (sobota) dla klas 0-1

15 kwietnia (niedziela) dla klas 2- 3.

Koszt wycieczki 13 euro.

Rada Rodziców oraz stowarzyszenie partycypują w kosztach wycieczki.

Zapisy z wpłatą do 11 marca (u wychowawcy lub w sekretariacie). Po tym terminie nie przyjmujemy zgłoszeń.

Ilość miejsc ograniczona.

Szczegółowe informacje podamy w późniejszym terminie.

Warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest opłata składek szkolnych (Rada Rodziców, Stowarzyszenie).

ORGANIZATORZY- Wychowawcy klas 0- 3

akcja w Tesco Crescent Shoping Center

Zapraszamy uczniów klas 5 - 7 szkoły podstawowej oraz gimnazjum i liceum ogólnokształcącego na wycieczkę do Lublina.

Termin 23-30 września.

Koszt około 350 euro.

>>szczegółowe informacje dotyczące wycieczki plan lekcji

DRODZY UCZNIOWIE i RODZICE

W szkole w co drugą niedzielę miesiąca o godz. 10:00 odbywają się zajęcia logopedyczne. Podczas zajęć wykorzystywane są pomoce dydaktyczne, które zakupione zostały ze środków Ambasady RP w Dublinie w celu realizacji projektu "Zajęcia logopedyczne dla uczniów”.

Wysokość dofinansowania to 200 euro. Serdecznie dziękujemy.

W ubiegłym tygodniu odbyły się spotkania z rodzicami. Poniżej zamieszczamy konkluzje z odbytych konsultacji z rodzicami.

>>informacja dla rodziców plan lekcji

W każdą pierwszą sobotę i niedzielę miesiąca czynny będzie sekretariat szkolny, w którym będzie można złożyć brakujące dokumenty oraz zaświadczenia a także dokonać wszelkich płatności.

Godziny otwarcia sekretariatu to:

 • Sobota: 8.15 - 9.45 oraz 12.00 - 13.00
 • Niedziela: 8.15 - 9.45 oraz 14.30 - 15.30

Szkolny Punkt Konsultacyjny w Limerick ogłasza konkurs na stanowisko nauczyciela nauczania początkowego.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu poniżej.

>>konkurs na stanowisko nauczyciela nauczania początkowego plan lekcji

Koło dziennikarskie pracuje nad nowym numerem Gazetki Niecodziennej. Jeśli masz ciekawe pomysły, którymi chciałbyś podzielić się na jej łamach albo propozycje tematów, którymi powinniśmy się zająć, pisz na adres mailowy sylwiaberezka@poczta.onet.pl lub przyjdź na nasze zajęcia w niedzielę od 14.35 do 15.40, sala 209.

nauka gry w szachy

Kształcenie na odległość

Uprzejmie informujemy, że Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą w Warszawie rozpoczął nabór uczniów chętnych do nauki w systemie kształcenia na odległość.

>>Ogłoszenie ikona pdf

>>Plakat ORPEG ikona pdf

Koła zainteresowań w formie online

>> organizowane przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą w Warszawie

Biuro Spraw Osobowych uprzejmie informuje o uruchomieniu platformy e-learningowej zawierającej ofertę kółek zainteresowań, przygotowaną dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 roku życia przebywającej poza granicami Polski.

Adres internetowy platformy: http://www.polskaszkola.edu.pl/Shared%20Documents/kolka_przedmiotowe.aspx

Koła Przedmiotowe w projekcie Otwarta Szkoła będą formą zajęć dla uczniów o różnych potrzebach edukacyjnych-zarówno dla uczniów zdolnych jak i dla tych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Każde z Kół podzielone jest na Sekcje zajmujące się rozmaitymi zadaniami związanymi z wybraną dziedziną. Sekcje podzielone są na kategorie wiekowe. Specjalnym uzupełnieniem będą Sekcje Wsparcia, gdzie uczniowie mający problemy z danymi zagadnieniami lub partiami materiału będą mogli korzystać z dyżurów nauczycieli on-line. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Z oferty Kół Przedmiotowych mogą korzystać uczniowie zarówno szkół przy Ambasadach, Szkolnych Punktów Konsultacyjnych, wszelkiego typu szkół samorządowych, szkół parafialnych lub innych placówek polonijnych oraz dzieci i młodzież nie zrzeszona w szkołach uzupełniających. Zajęcia będą skierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 roku życia.

  Istnieją cztery Koła Przedmiotowe:
 • Koło Języka Polskiego
 • Zajęcia tego Koła zawierać będą treści związane z przedmiotem język polski - zarówno językowe jak i literackie. W jego ramach działać będą 4 Sekcje: trzy z podziałem na kategorie wiekowe ( I -5-9 lat , II - 10-13 lat , III - 14-19 lat) i jedna Sekcja Wsparcia (dyżury nauczyciela). W przyszłości planujemy rozszerzyć ofertę o inne Sekcje np. Dziennikarską czy Literacką.
 • Koło Historyczne
 • Zajęcia tego Koła zawierać będą treści związane z przedmiotem historia i historia Polski- od starożytności do współczesności. W jego ramach działać będą 3 Sekcje: dwie z podziałem na kategorie wiekowe ( I - 10-13 lat , II - 14-19 lat) i jedna Sekcja Wsparcia (dyżury nauczyciela). W przyszłości planujemy rozszerzyć ofertę o inne Sekcje np. Kultury, Historii Powszechnej oraz Sekcje epok historycznych - Starożytności, Średniowiecza, Nowożytności i Czasów Najnowszych.
 • Koło Współczesna Polska
 • Zajęcia tego Koła zawierać będą treści związane z przedmiotem wiedza o społeczeństwie w połączeniu z elementami historii najnowszej. W jego ramach działać będą 3 Sekcje: dwie z podziałem na kategorie wiekowe ( I - 12-14 lat , II - 15-19 lat) i jedna Sekcja Wsparcia (dyżury nauczyciela). W przyszłości planujemy rozszerzyć ofertę o inne Sekcje np. Sportu czy Filmową.
 • Koło Przedmiotów Matematyczno-Przyrodniczych
 • Zajęcia tego Koła zawierać będą treści związane z takimi przedmiotami jak: matematyka, geografia, chemia, fizyka, biologia i dla uczniów młodszych przyroda. W jego ramach działać będzie 8 Sekcji: Matematyki, Geografii i Przyrody( wiek 10-13 lat) oraz Matematyki, Geografii, Biologii, Chemii , Fizyki (wiek 13-18 lat ) póki co wszystkie jako Sekcje Wsparcia (dyżury nauczyciela). W przyszłości planujemy rozszerzyć ofertę o inne Sekcje Zainteresowań (dla uczniów szczególnie zdolnych w danych dziedzinach).

Każde Koło Przedmiotowe będzie miało specjalną podstronę internetową lub zakładkę (na platformie), na której publikowane będą wszelkie aktualności, ogłoszenia, efekty pracy uczniów itp. dotyczące danego Koła. Wszystkie zajęcia odbywać się będą on-line na platformie Polska Szkoła. Koła przedmiotowe gromadzić będą wszystkich uczniów interesujących się wybranymi dziedzinami i chcącymi rozwijać swe zainteresowania w formie spotkań pozalekcyjnych. Zajęcia on-line obejmować będą zarówno elementy klasycznej lekcji oraz nowe, rzadko spotykane na codziennych zajęciach lekcyjnych metody. Członkowie koła będą mogli aktywnie uczestniczyć w rozmaitych działaniach np.: projektach edukacyjnych, konkursach czy spotkaniach on-line z ciekawymi ludźmi. Zajęcia będą organizowane co 1-2 tygodnie (w zależności od rodzaju Koła) - czas spotkania to 45 min. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do soboty w wybranych godzinach - szczegółowy plan przedstawiony zostanie po zebraniu deklaracji uczestnictwa.

Aby zapisać się na zajęcia on-line w ramach Kół Przedmiotowych należy wypełnić i wysłać deklarację umieszczoną na stronie głównej w zakładce Koła Przedmiotowe na adres grzegorz.nowak@polskaszkola.edu.pl. Termin nadsyłania deklaracji to 29.10.2010 r. Po upływie tego terminu o możliwość zapisu trzeba wysłać zapytanie na powyższy adres.

Przypominamy, iż na terenie należącym do szkoły (w tym również na parkingu i pojeździe) obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ PALENIA. Osoby nieprzestrzegajace zakazu będą proszone o opuszczenie terenu szkoły i parkingu.
Palenie na terenie należacym do szkoły jest czynem karalnym.

ogloszenia na czerwonym tle

Za utrudnienia przepraszamy i bardzo prosimy o wpółpracę.
Kierownik i Grono Pedagogiczne.

Ogłoszenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

dot. podejmowania i odbywania studiów oraz możliwości ubiegania się o pomoc materialną (stypendia) przez osoby pochodzenia polskiego, które oprócz obywatelstwa kraju zamieszkania posiadają również obywatelstwo polskie.

>>Do pobrania ikona pdf

zielono pomarańczowy pasek Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkolny Punkt Konsultacyjny w Limerick 2008-2014