klaszcząca dziewczynka

Konkurs "Stwórz grę planszową".

Wszystkich chętnych uczniów klas I-III i IV - VIII zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Stwórz grę planszową”.

 • Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie gry planszowej o dowolnej tematyce.
 • Prace mogą być wykonane z pomocą rodziców.
 • Praca konkursowa powinna zawierać elementy charakterystyczne dla gry planszowej: tytuł, instrukcję gry oraz potrzebne elementy.
 • Technika wykonania pracy jest dowolna: płaska (2D: ołówek, kredka, farby, wycinanki…) bądź z elementami przestrzennymi.
 • Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Ocenie podlegać będą:
  • pomysł
  • stopień skomplikowania
  • estetyka pracy
  • przejrzystość zasad gry
 • Prace należy składać do wychowawców klas do 19 kwietnia 2020 r.

Powodzenia i udanego projektowania!

Organizator - Anna Czapor

Bale karnawałowe!

W najbliższy weekend odbędą się w szkole bale karnawałowe, w związku z czym klasy 0, 2d i 3d SP mają inne godziny zajęć.

Sobotnia klasa 0 zaczyna o 11.40, kończy o 14.25.

Niedzielne klasy 2d i 3d zaczynają o 10.00, a kończą o 13.30.

Pozostałe klasy bez zmian.

Wycieczka szkolna dla uczniów klas trzecich SP

MIEJSCE: Crag Cave (Castleisland Co. Kerry)

CZAS: 29 marca 2020 r. (niedziela)

ZBIÓRKA 7.45 WYJAZD- OK. 8.00

PLANOWANY POWRÓT- OK. 16.00- 16.30

Szczegółowe informacje dzieci otrzymają w późniejszym terminie

  Program
 • Zwiedzanie jaskini z przewodnikiem (jaskinia ma ponad 1 mln lat)
 • Zabawy w wewnętrznym parku zabaw

Podczas wycieczki dzieci otrzymają ciepły posiłek.

KOSZT: 30 euro

Chętne dzieci prosimy o zgłoszenia i wpłaty do 16 LUTEGO 2020 ROKU (do wychowawcy klasy).

Po tym terminie nie przyjmujemy zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.

Warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest opłacenie składek szkolnych.

Organizator: Gabriela Winnicka

Ogłoszenia szkolne.

UWAGA!

Przez najbliższe 2 tygodnie nie odbędą się zajęcia z katechezy.

Cisza, czytamy!

O określonej porze lekcje będą przerywane na 15 minut. Każdy wyciąga książkę (koniecznie w języku polskim!) – obojętnie jaką, może być to nawet komiks, niedozwolone są tylko podręczniki szkolne i czasopisma.

Wszyscy czytają w ciszy, również nauczyciel, w końcu ktoś musi dać dobry przykład:).

Młodszym uczniom (klasy 0 - 1) czytać będą wychowawcy klas.

Prosimy o przypomnienie dzieciom, aby wzięły do szkoły wybraną przez siebie książkę. Zachęcamy również do rodzinnego czytania w domu!

Konkurs biblioteczny!

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs dla uczniów klas 1-3 pt. Ilustracja do mojej ulubionej książki.

Szczegóły konkursu zawarte są w załączniku.

>>konkurs biblioteczny plan lekcji

Sekretariat szkolny otwarty jest w każdy pierwszy weekend miesiąca w godzinach:

 • Sobota: 8.15 - 9.45 oraz 12.45 - 13.30
 • Niedziela: 8.15 - 9.45 oraz 12.45 - 13.30

W sekretariacie można złożyć brakujące dokumenty oraz zaświadczenia o uczęszczaniu do szkół irlandzkich a także dokonać wszelkich płatności.

Opłaty składek na komitet rodzicielski i stowarzyszenie.

Chcąc umożliwić Państwu opłatę składek drogą internetową lub przelewem bankowym w siedzibie banku przekazujemy poniżej nr kont oraz wzory wypełniania przelewów.

W tytule przelewu prosimy pamiętać o podaniu swojego nazwiska

>>Informacja z nr kont bankowych Rady Rodziców i Stowarzyszenia. ikona pdf

Co tydzień na stronie internetowej szkoły w zakładce zadania domowe znaleźć będzie można zadania domowe z ubiegłego tygodnia.

Kształcenie na odległość

Uprzejmie informujemy, że Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą w Warszawie rozpoczął nabór uczniów chętnych do nauki w systemie kształcenia na odległość.

>>Ogłoszenie ikona pdf

>>Plakat ORPEG ikona pdf

Koła zainteresowań w formie online

>> organizowane przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą w Warszawie

Biuro Spraw Osobowych uprzejmie informuje o uruchomieniu platformy e-learningowej zawierającej ofertę kółek zainteresowań, przygotowaną dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 roku życia przebywającej poza granicami Polski.

Adres internetowy platformy: http://www.polskaszkola.edu.pl/Shared%20Documents/kolka_przedmiotowe.aspx

Koła Przedmiotowe w projekcie Otwarta Szkoła będą formą zajęć dla uczniów o różnych potrzebach edukacyjnych-zarówno dla uczniów zdolnych jak i dla tych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Każde z Kół podzielone jest na Sekcje zajmujące się rozmaitymi zadaniami związanymi z wybraną dziedziną. Sekcje podzielone są na kategorie wiekowe. Specjalnym uzupełnieniem będą Sekcje Wsparcia, gdzie uczniowie mający problemy z danymi zagadnieniami lub partiami materiału będą mogli korzystać z dyżurów nauczycieli on-line. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Z oferty Kół Przedmiotowych mogą korzystać uczniowie zarówno szkół przy Ambasadach, Szkolnych Punktów Konsultacyjnych, wszelkiego typu szkół samorządowych, szkół parafialnych lub innych placówek polonijnych oraz dzieci i młodzież niezrzeszona w szkołach uzupełniających. Zajęcia będą skierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 roku życia.

  Istnieją cztery Koła Przedmiotowe:
 • Koło Języka Polskiego
 • Zajęcia tego Koła zawierać będą treści związane z przedmiotem język polski - zarówno językowe jak i literackie. W jego ramach działać będą 4 Sekcje: trzy z podziałem na kategorie wiekowe ( I -5-9 lat , II - 10-13 lat , III - 14-19 lat) i jedna Sekcja Wsparcia (dyżury nauczyciela). W przyszłości planujemy rozszerzyć ofertę o inne Sekcje np. Dziennikarską czy Literacką.
 • Koło Historyczne
 • Zajęcia tego Koła zawierać będą treści związane z przedmiotem historia i historia Polski- od starożytności do współczesności. W jego ramach działać będą 3 Sekcje: dwie z podziałem na kategorie wiekowe ( I - 10-13 lat , II - 14-19 lat) i jedna Sekcja Wsparcia (dyżury nauczyciela). W przyszłości planujemy rozszerzyć ofertę o inne Sekcje np. Kultury, Historii Powszechnej oraz Sekcje epok historycznych - Starożytności, Średniowiecza, Nowożytności i Czasów Najnowszych.
 • Koło Współczesna Polska
 • Zajęcia tego Koła zawierać będą treści związane z przedmiotem wiedza o społeczeństwie w połączeniu z elementami historii najnowszej. W jego ramach działać będą 3 Sekcje: dwie z podziałem na kategorie wiekowe ( I - 12-14 lat , II - 15-19 lat) i jedna Sekcja Wsparcia (dyżury nauczyciela). W przyszłości planujemy rozszerzyć ofertę o inne Sekcje np. Sportu czy Filmową.
 • Koło Przedmiotów Matematyczno-Przyrodniczych
 • Zajęcia tego Koła zawierać będą treści związane z takimi przedmiotami jak: matematyka, geografia, chemia, fizyka, biologia i dla uczniów młodszych przyroda. W jego ramach działać będzie 8 Sekcji: Matematyki, Geografii i Przyrody( wiek 10-13 lat) oraz Matematyki, Geografii, Biologii, Chemii , Fizyki (wiek 13-18 lat ) póki co wszystkie jako Sekcje Wsparcia (dyżury nauczyciela). W przyszłości planujemy rozszerzyć ofertę o inne Sekcje Zainteresowań (dla uczniów szczególnie zdolnych w danych dziedzinach).

Każde Koło Przedmiotowe będzie miało specjalną podstronę internetową lub zakładkę (na platformie), na której publikowane będą wszelkie aktualności, ogłoszenia, efekty pracy uczniów itp. dotyczące danego Koła. Wszystkie zajęcia odbywać się będą on-line na platformie Polska Szkoła. Koła przedmiotowe gromadzić będą wszystkich uczniów interesujących się wybranymi dziedzinami i chcącymi rozwijać swe zainteresowania w formie spotkań pozalekcyjnych. Zajęcia on-line obejmować będą zarówno elementy klasycznej lekcji oraz nowe, rzadko spotykane na codziennych zajęciach lekcyjnych metody. Członkowie koła będą mogli aktywnie uczestniczyć w rozmaitych działaniach np.: projektach edukacyjnych, konkursach czy spotkaniach on-line z ciekawymi lud1mi. Zajęcia będą organizowane co 1-2 tygodnie (w zależności od rodzaju Koła) - czas spotkania to 45 min. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do soboty w wybranych godzinach - szczegółowy plan przedstawiony zostanie po zebraniu deklaracji uczestnictwa.

Aby zapisać się na zajęcia on-line w ramach Kół Przedmiotowych należy wypełnić i wysłać deklarację umieszczoną na stronie głównej w zakładce Koła Przedmiotowe na adres grzegorz.nowak@polskaszkola.edu.pl. Termin nadsyłania deklaracji to 29.10.2010 r. Po upływie tego terminu o możliwość zapisu trzeba wysłać zapytanie na powyższy adres.

Przypominamy, iż na terenie należącym do szkoły (w tym również na parkingu i poje1dzie) obowiązuje CALKOWITY ZAKAZ PALENIA. Osoby nieprzestrzegajace zakazu będą proszone o opuszczenie terenu szkoły i parkingu.
Palenie na terenie należacym do szkoły jest czynem karalnym.

ogloszenia na czerwonym tle

Za utrudnienia przepraszamy i bardzo prosimy o wpółpracę.
Kierownik i Grono Pedagogiczne.

Ogłoszenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

dot. podejmowania i odbywania studiów oraz możliwości ubiegania się o pomoc materialną (stypendia) przez osoby pochodzenia polskiego, które oprócz obywatelstwa kraju zamieszkania posiadają również obywatelstwo polskie.

>>Do pobrania ikona pdf

zielono pomarańczowy pasek Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkolny Punkt Konsultacyjny w Limerick 2008-2014