Wydarzenia z 14 - 15 października 2017

Uczniowie klasy 7b wzięli w tym roku udział w ogólnopolskiej kampanii "BohaterOn", która ma za zadanie upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Siódmoklasiści napisali przepiękne życzenia i podziękowania skierowane dla naszych wojennych bohaterów. Wszystkie kartki zostały wysłane do fundacji mieszczącej się w Warszawie, która nadzoruje akcję. Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź ze stolicy. Chcemy poznać niesamowite historie i niezwykłych ludzi, którzy będą mogli nam przybliżyć wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy.

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni powstańcy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja "BohaterON" pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

Wydarzenia z 07 - 08 października 2017

Podajemy oficjalne wyniki i nazwiska osób wybranych do samorządu szkolnego.

• Szymon Funek 28 głosów – wiceprzewodniczący samorządu szkolnego
  • Karolina Hałabuza – 8 głosów
  • Aleksander Kozak – 6 głosów
  • Zuzanna Łącka – 4 głosy
  • Klaudia Popielaczyk – 4 głosy
  • Marlena Zaj 28 głosów – wiceprzewodnicząca samorządu szkolnego
  • Nieważne – 4 głosy
  • Michał Brzozowski – 5 głosów
  • Dominika Kotowska 51 – głosów przewodnicząca samorządu szkolnego
  • Oskar Łącki 15 głosów – skarbnik samorządu szkolnego

W miniony weekend odbyły się spotkania z rodzicami.

W dniu 7.10.2017 rozpoczął się w naszej szkole kurs przygotowujący do matury z języka polskiego. Wszystkich chętnych zapraszamy w sobotę o godz. 14.30 do Sali 209. Zajęcia poprowadzi Julia Adamczak, będą się one odbywać co dwa tygodnie w soboty.

Wydarzenia z 30 września - 01 października 2017

W sobotę 30 września i niedzielę 01 października 2017 roku odbyły się ogólnoszkolne wybory do rady samorządu szkolnego w roku szkolnym 2017/2018.

Klasa VIa uczciła Dzień Chłopaka czekoladowymi babeczkami. Wszystkim chłopakom - małym i dużym składamy najserdeczniejsze życzenia!

W ubiegłą sobotę i niedzielę dziewczynki z klasy Va, IVb i IVa oraz VIIb złożyły chłopcom życzenia z okazji Dnia Chłopca. Młodzi mężczyźni otrzymali również słodkie drobnostki. Życzymy męskiej części naszej społeczności szkolnej wszystkiego najlepszego.

Wydarzenia z 23 - 24 września 2017

Klasy 1c, 2a, 2d i 3b maja zebrania z Rodzicami w dniach 30.09 i 1.10.2017. Uczniowie otrzymali informacje dla rodziców z godzinami w miniony weekend.

Przypominamy, że sobotę 30 września oraz niedzielę 01 października 2017 roku odbędą się wybory do samorządu szkolnego. Do samorządu szkoły zamierzają kandydować:

• Szymon Funek – II G
  • Karolina Hałabuza - Va
  • Aleksander Kozak – II G
  • Zuzanna Łącka - Va
  • Klaudia Popielarczyk – Va
  • Marlena Zaj - VIIa
  • Michał Brzozowski - Vb
  • Dominika Kotowska – I Liceum
  • Oskar Łącki - VIIb

Wydarzenia z 16 - 17 września 2017

Gościła w tym tygodniu w szkole księgarnia Renatka.

Wydarzenia z 09 - 10 września 2017

Od początku roku szkolnego ruszamy z zajęciami dodatkowymi z matematyki.

Od tego roku szkolne mamy w swojej ofercie zajęcia w świetlicy. Zapraszamy wszyskich chętnych.

Wydarzenia z 02 - 03 września 2017

Nadszedł początek nowego roku szkolnego 2017/2018. Zatem czas, aby najmłodsi uczniowie, złożyli przysięgę i zostali pasowani na pełnoprawnych członków Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Limerick. W naszej szkole pierwszoklasiści pasowani zostali na początku roku szkolnego. Uczniowie odświętnie ubrani i w towarzystwie wychowawczyń przystąpili do ślubowania przy fladze i godle, powtarzając słowa przysięgi, że będą właściwie wypełniać obowiązki ucznia i godnie reprezentować szkołę. Następnie Pan Dyrektor dużym ołówkiem pasował pierwszaków na uczniów. Po tych kulminacyjnych punktach uczniowie otrzymali symboliczny dyplom oraz kredki, które nie raz posłużą im w czasie zajęć szkolnych.

Gratulujemy naszym pierwszoklasistom.

Odbyły się pierwsze zajęcia z haftu matematycznego, kolejne odbędą się w najbliższą sobotę - serdecznie zapraszamy.