klaszcząca dziewczynka

Wydarzenia z 09 - 10 grudnia 2017

We wszystkich klasach 0- III odbyły się wigilie klasowe. Dzieci ubrane w sweterki, bluzeczki świąteczne. w tym dniu przyniosły do szkoły: ciasta, ciasteczka i napoje.

Wydarzenia z 02 - 03 grudnia 2017

W niedziele odwiedziła nas księgarnia Renatka.

W miniony weekend, tj. 02 i 03 grudnia odbył się świąteczny kiermasz. Można było zakupić kartki i ozdoby świąteczne wykonane przez naszych uczniów oraz specjalne wielostronicowe kalendarze szkolne ze zdjęciami klasowymi (format A3). Sprzedaż ozdób i kalendarzy będzie kontynuowana w najbliższy weekend. Zapraszamy!

>>kalendarz klas sobotnich plan lekcji >>kalendarz klas niedzielnych plan lekcji

Wydarzenia z 25 - 26 listopada 2017

W sobotę i niedzielę o godzinie 11.40 (po 4 lekcji) w sali 211 odbyły się zebrania samorządów klasowych i samorządu szkolnego.

W dniach 25 i 26 listopada o godz. 8.10 oraz 11.50 odbyły sie spotkania z rodzicami. Na łącznie czterech spotkaniach rodziców, kierownictwa szkoły oraz działającego przy szkole stowarzyszenia, zostało zatwierdzone opłacenie różnicy czynszu w wysokości 4 100 euro w roku szkolnym 2017/2018. Kwota ta ma być zaczerpnięta odrębnych funduszy zebranych przez Radę Rodziców, tak by obecny budżet RR nie został nadszarpnięty i wszelkie zaplanowane wydatki pozostały w takiej formie w jakiej były zatwierdzone na początku roku szkolnego.

Poniżej zamieszczamy konkluzje z odbytych konsultacji z rodzicami.

>>informacja dla rodziców plan lekcji

Wydarzenia z 18 - 19 listopada 2017

W dniach 18 i 19 listopada pani Anna Hurkowska wykonała klasom zdjęcia klasowe. Posłużą one do stworzenia kalendarza szkolnego na rok 2018/2019. Kalendarz będzie można kupić na kiermaszu świątecznym.

Uczniowie klas II gimnazjum przedstawili treść "Latarnika" w nietypowy sposób, wykonując plakaty na temat życia głównego bohatera. Klasa IVa, podczas zmagań z ,,Akademią pana Kleksa” przygotowała portrety założyciela magicznej szkoły.

W miniony weekend (18 i 19 listopada) rozpoczęły się badania przesiewowe uczniów klas 0 i 1. Prosimy rodziców, którzy jeszcze tego nie zrobili, o dostarczenie zgody na badanie logopedyczne.

Wydarzenia z 11 - 12 listopada 2017

W sobotę i niedziele klasy starsze przygotowały akademie z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W niedziele odwiedziła nas księgarnia Renatka.

Wydarzenia z 04 - 05 listopada 2017

Wydarzenia z 28 - 29 października 2017

Wydarzenia z 21 - 22 października 2017

Wydarzenia z 14 - 15 października 2017

„Nauczyciel ma wpływ na wieczność. Nie jest bowiem w stanie określić, gdzie kończy się jego oddziaływanie”. (H. B. Adams)

W dniach 14 i 15 października 2017 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klas II gimnazjum i ILO przygotowali humorystyczne przedstawienie ,,W gabinecie dyrektora”, obrazujące ciężką pracę nauczycieli i kierownika szkoły. Nie zabrakło też pięknych życzeń i kwiatów. Całemu gronu pedagogicznemu życzymy zapału do pracy, cierpliwości i zadowolenia z uczniów!

Uczniowie klasy 7b wzięli w tym roku udział w ogólnopolskiej kampanii "BohaterOn", która ma za zadanie upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Siódmoklasiści napisali przepiękne życzenia i podziękowania skierowane dla naszych wojennych bohaterów. Wszystkie kartki zostały wysłane do fundacji mieszczącej się w Warszawie, która nadzoruje akcję. Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź ze stolicy. Chcemy poznać niesamowite historie i niezwykłych ludzi, którzy będą mogli nam przybliżyć wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy.

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni powstańcy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja "BohaterON" pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 15.10.2017 zajęcia szkolne oraz dodatkowe kończyły się o godz. 14.00.

Wydarzenia z 07 - 08 października 2017

Podajemy oficjalne wyniki i nazwiska osób wybranych do samorządu szkolnego.

  Sobota
 • Szymon Funek 28 głosów – wiceprzewodniczący samorządu szkolnego
 • Karolina Hałabuza – 8 głosów
 • Aleksander Kozak – 6 głosów
 • Zuzanna Łącka – 4 głosy
 • Klaudia Popielaczyk – 4 głosy
 • Marlena Zaj 28 głosów – wiceprzewodnicząca samorządu szkolnego
 • Nieważne – 4 głosy
  Niedziela
 • Michał Brzozowski – 5 głosów
 • Dominika Kotowska 51 – głosów przewodnicząca samorządu szkolnego
 • Oskar Łącki 15 głosów – skarbnik samorządu szkolnego

W miniony weekend odbyły się spotkania z rodzicami.

W dniu 7.10.2017 rozpoczął się w naszej szkole kurs przygotowujący do matury z języka polskiego. Wszystkich chętnych zapraszamy w sobotę o godz. 14.30 do Sali 209. Zajęcia poprowadzi Julia Adamczak, będą się one odbywać co dwa tygodnie w soboty.

Wydarzenia z 30 września - 01 października 2017

W sobotę 30 września i niedzielę 01 października 2017 roku odbyły się ogólnoszkolne wybory do rady samorządu szkolnego w roku szkolnym 2017/2018.

Klasa VIa uczciła Dzień Chłopaka czekoladowymi babeczkami. Wszystkim chłopakom - małym i dużym składamy najserdeczniejsze życzenia!

W ubiegłą sobotę i niedzielę dziewczynki z klasy Va, IVb i IVa oraz VIIb złożyły chłopcom życzenia z okazji Dnia Chłopca. Młodzi mężczyźni otrzymali również słodkie drobnostki. Życzymy męskiej części naszej społeczności szkolnej wszystkiego najlepszego.

Wydarzenia z 23 - 24 września 2017

Klasy 1c, 2a, 2d i 3b maja zebrania z Rodzicami w dniach 30.09 i 1.10.2017. Uczniowie otrzymali informacje dla rodziców z godzinami w miniony weekend.

Przypominamy, że sobotę 30 września oraz niedzielę 01 października 2017 roku odbędą się wybory do samorządu szkolnego. Do samorządu szkoły zamierzają kandydować:

  Sobota
 • Szymon Funek – II G
 • Karolina Hałabuza - Va
 • Aleksander Kozak – II G
 • Zuzanna Łącka - Va
 • Klaudia Popielarczyk – Va
 • Marlena Zaj - VIIa
  Niedziela
 • Michał Brzozowski - Vb
 • Dominika Kotowska – I Liceum
 • Oskar Łącki - VIIb

Wydarzenia z 16 - 17 września 2017

Gościła w tym tygodniu w szkole księgarnia Renatka.

Wydarzenia z 09 - 10 września 2017

Od początku roku szkolnego ruszamy z zajęciami dodatkowymi z matematyki.

Od tego roku szkolne mamy w swojej ofercie zajęcia w świetlicy. Zapraszamy wszyskich chętnych.

Wydarzenia z 02 - 03 września 2017

Nadszedł początek nowego roku szkolnego 2017/2018. Zatem czas, aby najmłodsi uczniowie, złożyli przysięgę i zostali pasowani na pełnoprawnych członków Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Limerick. W naszej szkole pierwszoklasiści pasowani zostali na początku roku szkolnego. Uczniowie odświętnie ubrani i w towarzystwie wychowawczyń przystąpili do ślubowania przy fladze i godle, powtarzając słowa przysięgi, że będą właściwie wypełniać obowiązki ucznia i godnie reprezentować szkołę. Następnie Pan Dyrektor dużym ołówkiem pasował pierwszaków na uczniów. Po tych kulminacyjnych punktach uczniowie otrzymali symboliczny dyplom oraz kredki, które nie raz posłużą im w czasie zajęć szkolnych.

Gratulujemy naszym pierwszoklasistom.

Odbyły się pierwsze zajęcia z haftu matematycznego, kolejne odbędą się w najbliższą sobotę - serdecznie zapraszamy.

zielono pomarańczowy pasek Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkolny Punkt Konsultacyjny w Limerick 2008-2014